Kurz LÍNÁ LESNÍ ZAHRADA – ukončeno

Kurz LÍNÁ LESNÍ ZAHRADA – ukončeno

1 400 

Jednodenní kurz praktických dovedností, na kterém se naučíte líné pěstování ovoce, ovocných stromů a keřů společně s bylinami, jedlým plevelem, květinami, dusíkatými a podpůrnými rostlinami a liánami ve zvláštním přirozeném společenství nazývaném dnes moderně lesní zahrada. Kurz je vhodný pro všechny, kdo se chtějí na své zahradě společně s přírodou rozvíjet svoji tvořivost. Líná lesní zahrada vás překvapí krásou, plodností a nečekanou vitalitou rostlin, ale i snadnou péčí, pestrou paletou užitku a pohodovým přístupem ke sklizni.

Lektory kurzu jsou Alena a Milan Suchánkovi,
autoři knihy Líná zahrada.

Kurz se koná 16.5.2020
ve Vodnářské zahradě, Růžďka 328.

Platba za kurz je nevratná, převoditelná na jinou osobu nebo jiný termín.

Kategorie: Product ID: 3692

Popis

Na kurzu si představíte, jak bude vaše líná lesní zahrada vypadat za pět až deset let a přijdete na to, jak začít s její tvorbou. Přímo v zahradě se naučíte vybrat vhodné ovocné stromy a keře. Dozvíte se jak je připravit k výsadbě. Vyzkoušíte si jak stromy šetrně a smysluplně tvarovat i jak málo potřebují v dalších letech po výsadbě. Poznáte, vyberete a namnožíte další rostliny vhodné pro lesní zahradu. Rozvrhnete si výsadbu do 7 pater lesní zahrady, vyzkoušíte si praktické a zároveň intuitivní sázení, zálivku a mulčování. Pochopíte význam svejlů pro líné zavlažování ovocných stromů. Pak už jen čekáte na úrodu a začínáte postupně sklízet. V plné síle vám správně založená lesní zahrada bude po celý rok nabízet pestrou paletu ovoce i dalších rostlin, které si oblíbíte, až je blíže poznáte. V ceně kurzu je lehký oběd, svačina a pitný režim.

Jako bonus si můžete vybrat, namnožit a odnést domů byliny, květiny, naťové rostliny a jedlé plevele z Vodnářské zahrady. Na kurzu můžete získat lektorčinu knihu Líná zahrada s osobním věnováním.

Buďme v kontaktu!

Novinky přes e-mail