Naučit se

Permakultura není žádná zbytečná věda. Naučit se dá po malých kouscích. Šíří se kurzy, které jsou na celém světě podobné. Je to dobrodružství, zábava i praktický návod na změnu života.

JAK ZAČÍT

Napsali, nakreslili a vydali jsme pro vás KNIHU LÍNÁ ZAHRADA, ze které se můžete naučit dívat se na zahradu tak, abyste si užili radost a zábavu i hojnost úrody.

Připravily jsme pro vás videokurz LÍNÁ ZAHRADA

KURZ DESIGN LÍNÉ ZAHRADY

(aktuálně najdete v kalendáři akcí)
Kurz je vhodný pro ty, kdo mají menší zahradu ( do 2000 m2) a s permakulturou začínají. Můžete se naučit, jak si zahradu sami navrhnout.


PRAKTICKÉ ZAHRADNÍ KURZY LÍNÁ ZAHRADA (permakulturní)

Připravujeme na novém místě!!!
Série jednodenních kurzů praktických dovedností. Kurzy jsou ryze praktické, není v nich ani gram teorie. V ceně jsou nápoje, jídlo a studijní materiály.

Pěstování aneb jak bez dřiny získat vlastní jídlo
Ovoce, byliny, květiny a houby z lesní zahrady
Voda v zahradě aneb jak snadno zachytit vodu a užít si zalévání
Byliny a plevele v kuchyni, koupelně a ložnici
Semenaření aneb jak snadno získat, uchovat a sdílet semínka
VIP balíček + BONUS k 5 kurzům = kurz Podzimní dobroty z líné zahrady (URČENO TĚM, KDO SI OBJEDNAJÍ VŠECH PĚT KURZŮ)

PERMAKULTURNÍ A PROFESNÍ KURZY

ÚPLNÝ KURZ PERMAKULTURNÍ DESIGNU (PDC)
80 lekcí v příjemném novém formátu 5 dní permakultury pro život, samostudia z emailových lekcí a 5 dní praktického permakulturního designu.
Vhodný pro zájemce se směřováním k permakultuře jako způsobu života. Základ pro budoucí profesionální designéry, lektory, farmáře, podnikatele s duší i zakladatele osad a neziskových organizací.

Nový videokurz PDC je právě ve střižně. Sledujte kalendář akcí!

PERMAKULTURNÍ DESIGNÉR (PROFESNÍ KURZ)
Designérský kurz připravuje začínající permakulturní profesionály nebo umožňuje rozvoj profesních dovedností zkušenějším. Lekce kurzu učí práci s klientem, ekonomikou, dovednosti kreslení plánku a sestavení zprávy, formu podnikání i profesní prezentaci. Vyzkoušíte si návrh designu a získáte podporu pro svoji práci.
Kurz učí lektoři s dvacetiletou praxí. Kurz učí lektoři s dvacetiletou praxí.

LEKTOR PERMAKULTURY (PROFESNÍ KURZ)
Učitelský kurz je veden formou pedagogiky osvobození, učí účastníky specifickým formám a metodám permakulturního vzdělávání, sdílení znalosti a dovednosti, které budou využívat při tvorbě a výuce permakulturních nebo speciálních kurzů. Je vhodný i jako vzdělání pro ty, kteří se chtějí věnovat lektorské práci na podobná témata.

KURZY PERMAKULTURY PRO ZAHRADNÍKY A DESIGNÉRY (PROFESNÍ KURZ)

Učíme profesionální zahradníky a designéry permakultuře. Víkendové kurzy mohou být u nás nebo u vás. Kontaktujte nás.PŘEČTĚTE SI…

…v kalendáři o nadcházejících akcích


VÍCE O PERMAKULTURNÍM VZDĚLÁVÁNÍ

Permakultura je se systém vzdělávání, vhodný pro dobu změn ve společnosti. Autory konceptu, který se stále vyvíjí, jsou Bill Mollison a David Holmgren. Permakultura je také pedagogika osvobození, učí lidi pracovat s informacemi, myslet , mluvit spolu a jednat. Vzdělávací koncept permakultury je jedním z měkkých a pomalých řešení, které jsme nemuseli vymýšlet. Jsme rádi za to, že jsme ho mohli převzít od našich učitelů a přijmout od nich podporu v našich začátcích. Proto ji rádi dáváme dál. Také se radujeme z evropského společenství permakulturních učitelů, které vzdělávací koncept permakultury udržuje aktuální a živý- www.permateachers.eu.

CO V ROCE 2023 NENÍ V NABÍDCE, ALE MŮŽE BÝT U VÁS…

– víkendové kurzy praktického permakulturního zahradničení (jen v sezoně)

– víkendové kurzy zaměřené na základy permakultury s praktickými lekcemi (jen v sezoně)

– víkendové kurzy design líné zahrady (i mimo sezonu)

Pro podmínky k těmto kurzům nás kontaktujte.

SPECIÁLNÍ KURZY

Praktická témata jako jezírko, kořenová čistička, ekologické toalety, školní zahrada. Učíme především pro organizace.

KURZ POKROČILÉHO PERMAKULTURNÍHO DESIGNU (APD)

Pro absolventy PDC, zabývá se řešením problému klienta, pracuje se ve skupině. Můžeme učit u vás.Nabízíme také kurzy líného zahradničení pro specifické skupiny (senioři, vozíčkáři, kantoři, firmy atd.) Máte-li specifické požadavky, kontaktujte nás.

Buďme v kontaktu!

Novinky přes e-mail