Kachní rozhledy v prosinci

Jedja, nějak se ochlazuje a ti báječní slizouni kamsi zalezli. Večer už bývá pořádná zima. To míváme trochu hlad, a tak se motáme kolem baráku a loudíme. Milča nám teď vždycky sype trochu namočeného obilí a Alenka občas rozláme starý chleba a háže nám ho. Mňam.

Naši si lámou hlavu kam uložit sklizeň, ale letos s tím tolik práce jako loni mít nebudou, nejsou skoro žádná jabka. To si neužiju legraci při komunitním moštování. No, ale zas mě nebudou honit děti a pejsci návštěvníků. I když, po pravdě, já si z toho stejně moc nedělám! Klidně jim i s celým hejnem utečeme, jsme přece běžci, ne? Oni ti moji hospodáři už přemýšlí, co budou pěstovat v příští sezóně. Přitom ještě nestihli zazimovat zahradu a vymlouvají se na to, že je to líná zahrada. No, však oni to do zimy zvládnou. No a kdyby ne, tak do jara určitě, hlavně žádné zmatené pobíhání. Tak mě napadá, proč je to vůbec potřeba dělat? No jo, já jsem jen hloupá kachna, jsem přes zimu venku tak, jako v létě. Moc nerozumím tomu, co a proč lidi vlastně dělají nebo nedělají.

Naši říkají, že prý je teď čas na oslavy a vypadají trochu ustaraně. Vydali jakousi knížku a slavili výročí spolku. S tím jim nepomůžu, vrátím se radši k tomu zobání. Už se těším na to, jak Milča dodělá plot. Přestane se vztekat na ty srnky, co sem chodí jako do cukrárny. Nabaští se místo nich růžičkové kapusty, kadeřávku a mangoldu. Dokonce i když napadne trocha sněhu, je vidět kozlíček polníček, brutnák a kadeřavou petržel. Když moc nemrzne, pochutnávají si naši na tuřínu, vodnici, černé ředkvi, červené řepě. Alenka říká, že je to moc dobré. Já nevím, mně zelenina nechutná, my jíme obilí, pečivo, semínka, plzáky a občas ďobneme i něco dobrého z jezírka, když se hospodář nekouká…

Jsem kachna vzdělaná, bystrá a empatická, a tak mi došlo, že naši nemají na kvákání čas. Rozhodla jsem se to vzít na vlastní křídla. No, tajně doufám že mi za to taky dají něco dobrého do zobáku. Klidně se přihlaste do rozesílače a posílejte mi vzkazy, ráda si s vámi trochu pokvákám. Fakt, nejsem žádná novinářská kachna.

Kvák na zobák a mějte dobrou náladu,

Vaše strakatá Permakachna

Buďme v kontaktu!

Novinky přes e-mail