Perma kachna v květnu

Ahoj, jsem kachna a ne ledajaká. Jsem indická běžkyně a hnízdím ve Vodnářské zahradě. Proč tady na blogu kvákám místo mých hospodářů? No, na rovinu. Oni jsou lajdáci, pořád lítají někde po zahradách. Tak jsem se toho blogu nakonec ujala já.

Jo, abych nezapomněla na to hlavní…. Naši vám vzkazují, že ten velký průlom v permakulturním vzdělávání přece jen bude, i když teď vládne koronismus.
Nová podoba Pídísíčka, pardon, Úplného kurzu permakulturního designu, začíná v září na Chaloupkách, to je prý na Vysočině, abyste to měli všichni stejně daleko. Však koukněte na permanetí web, ten to ví přesně a prý si tam kurz rovnou můžete objednat.
KACHNÍ ROZHLEDY V KVĚTNU
Chci vám říct že jsem byla poslední dobou tak zmatená, ani se mně nechtělo psát. Představte si, že lidi chodili po dědině s jakýmsi hadrem na zobáku, a dokonce se spolu ani nezastavili na kus řeči. Prý jakýsi virus… Bylo to u vás taky? Mně teda víc vadí hryzec, co nám dělá chodbičku přímo u misky a ujídá nám obilí. Ostatně všechno teď krásně kvete, svítí sluníčko a všude je dost slimejšů.
Tuhle si naši povídali, že nový web má dobré ohlasy. Knížka Líná zahrada se na jaře dobře prodává, prý už jí je málo a chystá se dotisk. Kurzy Pěstování na líné zahradě a Líná lesní zahrada se moc vydařily. Alenka sice byla nemocná, ale učili Milča s Kubou. Alenka aspoň dopsala knížku Zahrada štěstí a Milča k ní kreslí obrázky, budou k tomu prý vymýšlet nějaký program pro děti. No a červnové kurzy, Voda v líné zahradě a Byliny a jedlé plevele v kuchyni, koupelně a ložnici, prý se už hezky plní. Přihlaste se, dokud je místo.
Koukám jako žluva na to, jak se zahrada mění před očima. Mizí staré záhony, vznikají nové, všude se seje, sází a seče. V zahrádce pro kuchyň je spousta ředkviček, salátů, špenátu, pohanky a mladé cibulky. Br, to já nerada! Já se s rodinkou živím v jezírku, panečku tam je dobrot, jenže naši to neradi vidí a honí nás pryč. Musíme v kráterové zahradě hledat slimejše v trávě co je nám nad hlavu, ale neva.
Venku svítí sluníčko a lásce se daří. Jdu zasednout na vejce. Ať se vám taky podaří něco hezkého vysedět.
Květnu zdar Vaše strakatá Permakachna

Buďme v kontaktu!

Novinky přes e-mail