DESIGNÉRSKÝ KURZ PERMAKULTURY 16.-19.11.2023 JURTCAMP VRÁBSKO

DESIGNÉRSKÝ KURZ PERMAKULTURY 16.-19.11.2023 JURTCAMP VRÁBSKO

4 400 

Kategorie: Product ID: 4263

Popis

DESIGNÉRSKÝ KURZ PERMAKULTURY

16.-19.11.2023 JURTCAMP VRÁBSKO

4400 Kč

Kurz se koná v Jurtcampu ve Vrábsku (Čimelice)

Co se na kurzu naučíte? Seznámíte se se vším, co začínající designér potřebuje pro svoji práci nebo zkušenější designér pro její větší efektivitu a profesionalizaci. Pochopíte jak s klientem vytvořit realistické a uzemněné zadání designu. Naučíte se vyhledat pozemek na katrastru a ověřit si informace od klienta, vytvořit mapové podklady ve vhodném měřítku pro hlavní výkres a měřítka pro dílčí plánky, včetně toho jaké mají mít náležitosti aby působily profesionálně. Pochopíte jak strukturovat podrobnou zprávu i jak klientovi pomoct s představou realizace zahrady a jejího provozu. Naučíte se odebrat a vyhodnotit vzorky půdy a změřit sklony terénu na pozemku. Dozvíte se hodně o cílové skupině a propagaci, právních a ekonomických otázkách profese designéra. Získáte přehled o možnosti založení a provozu vlastní živnosti nebo neziskové organizace. Osvojíte si designérské dovednosti, zpracujete cvičný návrh, budete ho prezentovat a dostanete k němu zpětnou vazbu.

Hlavní lektorka kurzu Alena Suchánková DPD (diplomovaná permakulturní designérka) má dvacet pět let zkušeností s tvorbou permakulturního designu malých městských zahrad, komunitních zahrad, permakulturních usedlostí a rodových statků, velkých hospodářství , veřejných zahrad u škol, zařízení sociálních služeb, ekologických informačních center, permakulturních zahrad pro firmy, zahrady pro restauraci, permakulturního parku i permakulturní naučné stezky.

POPIS:

DESIGNÉRSKÝ KURZ PERMAKULTURY

Termín a místo: 16.-19.11.2023, Jurtcamp Vrábsko (Čimelice)

Kurz se koná v krásném prostředí Jurtcampu v malebné přírodě Jižních Čech, jen hodinu cesty od Prahy. https://www.jurtcamp.cz/ SPOLUJÍZDU můžeš sehnat, či nabídnout tady v této tabulce.

Cena: 4800,- Kč, přihlášky na www.permanet.cz/obchod/ Design líné zahrady

Ubytování: 250,-Kč na osobu a noc, dřevo na topení v jurtách  400,-Kč.
Strava: plná penze 500,-Kč / osobu a den.
Cena ubytování, stravy a topení je celkem 3400,-Kč, není v ceně kurzu, platí se zvlášť na místě v hotovosti.

Objednávejte na www.permanet.cz/obchod/ Designérský kurz permakultury

Obsah kurzu:

  • poznání sebe a svých potřeb jako designéra, poslání a etika profese, profese designéra- podmínky, možnosti, zázemí, rozpočet, smlouva, placení, propagace
  • pochopení procesu designu a příprava dobrého zadání
  • jak odebrat a vyhodnotit vzorky půdy-praktické cvičení
  • jak změřit sklony terénu-praktické cvičení
  • jak na kreslení designu a psaní zprávy
  • zpracování cvičného návrhu jednotlivě nebo ve skupinách
  • příprava prezentace návrhu klientovi
  • prezentace pro skupinu a lektory, zpětná vazba

S dotazy ohledně organizace (ubytování, jídlo, cesta atd.) se obracejte na Elišku:
na Fb události Designérský kurz permakultury
– telefonem: Eliška + 420 605 965 290 či emailem: eliska.sestak@gmail.com

Lektorky kurzu:

🌱  Alena Suchánková DPD.
(diplomovaná permakulturní designérka s praxí od roku 1998)
Mé zahradnické zaměření má počátky v dětství, na kouzelné lesní zahradě mého dědečka.. Zahradnictví jsem vystudovala a mám praxi jako profesionální zahradnice. Od roku 1998 navrhuju permakulturní zahrady, od roku 2002 učím permakulturní kurzy a od roku 2014 praktické zahradní kurzy. Jsem autorkou konceptu Líná zahrada a stejnojmenného praktického videokurzu, natočeného u nás ve Vodnářské zahradě. Napsala a vydala jsem knihy Líná zahrada

a Zahrada štěstí, píšu knihu Česká permakultura.

🌱  Ing. Eliška Šestáková
Vystudovala jsem obor Zahradní a krajinná tvorba na katedře Zahradní a krajinné architektury České zemědělské univerzity v Praze. Pracovala jsem například v nejseverněšjší botanické zahradě světa: Arkticko-alpská botanická zahrada Tromsø v Norsku, v nejstarším irském národním parku Killarney, v nejznámější německé ekovesnici Sieben Linden a v řadě permakulturních zahrad či sadů od Indie, Kanárů po Norsko. Má zahrada je na Mělnicku s výhledem na Říp.

Buďme v kontaktu!

Novinky přes e-mail